Serce Jezusa źródło życia i świętości - Praca zbiorowa, praca zbiorowa. Tanie oferty ze sklepów i opinie. Oceń produkt:

od 24,57 PLN

oszczędzasz do 7%

  • Producent: Jedność
  • Kategoria: Filmy religijne
  • ISBN: 9788379717989
  • Oprawa: twarda
  • Autor: praca zbiorowa
  • Wydawnictwo: Jedność
  • Ilość stron: 784
  • Rok wydania: 2017

„Przejmujący obraz umęczonego Chrystusa zatapia nasz wzrok i duszę w ranie Jego Najświętszego boku i Serca, gdzie spotyka się okrucieństwo grzechu z nieskończoną, przebaczającą miłością Boga. Rana Serca, zadana Chrystusowi już po skonaniu, pokazuje wzruszający bezmiar Jego miłości, przekraczającej granicę śmierci i otwierającej nam zbawienny zdrój odkupienia.

Czyż można przejść obojętnie nad bogactwem tajemnic, skarbów i łask, którymi Zbawiciel pragnął przeobficie obdarzyć każdego z nas, rozrywając na krzyżu z miłości swe Boskie Serce?…" (ze wstępu do publikacji).

W nurt kultu Najświętszego Serca pana Jezusa wpisuje się Sanktuarium Męki Pańskiej w klasztornym kościele sióstr norbertanek w Imbramowicach, a ściślej obecny w nim cudowny wizerunek pana Jezusa Cierpiącego, czczonego w tajemnicy rany Jego Najświętszego Serca.

Medytacje i rozważania natchnione kultem owego wizerunku, stały się bezpośrednią przyczyną powstania niniejszej publikacji. Ufamy, że niniejszy zbiór rozmyślań przysłuży się do rozwoju i pogłębienia wspomnianego kultu, także w tajemnicy Bożego miłosierdzia.

Oby nie sprowadzał się wyłącznie do mozolnego gromadzenia pierwszych piątków i mnożenia słów modlitwy; jego celem jest bowiem naśladowanie Jezusowego Serca w miłości i przemiana postaw, i pogłębione życie sakramentalne, zwłaszcza eucharystyczne.

Odbiorcy: - pragnący pogłębiać kult Serca mężczyzny Jezusa - chcący jak najlepiej zespolić cierpienia własne z cierpieniami naszego Zbawiciela - starający się o wzbogacenie treści swego życia wewnętrznego Dlaczego warto sięgnąć po tę książkę? Skoro Serce Jezusa objawia istotę Ewangelii – orędzie o zbawiającej człowieka Bożej miłości – to w Sercu tym gromadzi się samo sedno chrześcijaństwa, a w jego kulcie istota kultu chrześcijańskiego i życia ludzkiego.

Prawdę tę przybliża nasza publikacja – zarówno w warstwie słownej, jak również wizualnej. Poprzez teksty medytacji o Najświętszym Sercu Jezusowym i ranie boku Chrystusowego, a także poprzez sceny męki Pańskiej autorstwa wybitnych mistrzów malarstwa, przybliża Czytelników do źródeł miłosierdzia.

Sprawdź podobne produkty

Top produkty w kategorii: Filmy religijne